Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam37
Toplam Ziyaret539715
Köşektaş ve Çevresi


Köşektaş'ın en büyük özelliği,
Hiçbir köyde olmayan güzelliği.

Eğer Köşektaş burnunuza buram buram tütüyor, ancak ondan çok uzakta iseniz, olduğunuz yerde gözlerinizi kapayın ve Göllüpınar'dan; Koca Yol, Karşı Mahalle ve Elmalık, ordan da Sivri'ye doğru kısa ve yavaş adımlarla, kısa bir yürüyüş yapın ve Köşektaş'a olan özleminizi bir nebze olsun giderin!

Yöresinin en yeşil ve en güzel köyü olan Köşektaş ve çevresini yansıtan fotograflara bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

kosektas.net
Köşektaş Köyü Bilgisunnum Sayfası

 

Hayati Akdemir
 

Hayati Akdemir, 1957 yılında Köşektaş Köyü'nde dünyaya geldi. İlk öğrenimini köyünde, orta öğrenimini ise Hacıbektaş'ta tamamladıktan sonra, 70'li yılların başında Almanya'ya göçtü. Yaşamını halen Almanya'nın Mainz kentinde taksicilik yaparak sürdürmekte olan Hayati Akdemir'in yazıya yansıtmış olduğu anı ve hatıralarını periyodik olarak gerçekleştirdiğimiz güncellemelerle birlikte yayına sunacağız. Mainz'de, genellikle yolumuz üzerindeki taksi duraklarında, ya kitap okurken ya da öykü veya şiir yazarken rastladığımız Hayati Akdemir'e, sitemize yapmış olduğu katkıdan ve katmış olduğu renklilikten ötürü çok teşekkür ederiz! kosektas.net, Köşektaş Köyü Bilgisunum Sayfası...    ♣  Öykü, Ağıt ve Şiirleri


  Lütfen dikkat!

Bu sitede yayınlanan kaynakların her hakkı saklıdır. Kopya edilerek çoğaltılamaz, başka bir sitede yayınlanamaz!

kosektas.net


 0 Yorum - Yorum Yaz
Belgesel Tanıtım Köşesi


İzmir’in Efemçukuru köyünün yaşamı 2002’de TÜPRAG altın madeninin ilgi odağına girmesi ile değişir. Bağcılıkla geçinen köyün insanları, başta madene karşı bir direniş gösterse de 2008’de çıkarılan acele kamulaştırma kararıyla topraklarını satar, madene işçi olarak girer. Bir kişi hariç: Ahmet Karaçam. 2008’de açılan davalar yıllarca devam eder. Yaşamını sürdürebilmek için keçi çobanlığına başlayan Ahmet Karaçam hep mi yalnızdır yoksa seçiminin sonucunda mı iyice yalnızlaşmıştır bilinmez ama, keçilerinin yoldaşlığında rahat eder. Adı da umut arayanlar arasında alır yürür, Yalnız Efe olur. Peki kimdir Ahmet Karaçam gerçekte ve varoluşuyla bize fısıldadığı cümle ne?

Yaınız Efe

Türkiye, 2019, 34’, Renkli

Yönetmenler: Sevgi Halime Özçelik, Özer Akdemir

Türkçe; İngilizce altyazılı

Görüntü Yönetmeni: Özer Akdemir, Aliye Ceylan

Kurgu: Burak Dal